Aktualności
O fundacji
ADOPTUJ!
Jak możesz pomóc
Galerie
Wsparli Nas
HOTEL
Kontakt
Galerie
 Prywatyzacja Grupy Lotos, ustawa śmieciowa i bezdomne psiaki były tematami konferencji zwołanej przez SLD w gdyńskim biurze poselskim Leszka Millera. Oprócz przewodniczącego Rady Krajowej SLD poglądy prezentowali: Jerzy Śnieg – przewodniczący i Andrzej Różański – wiceprzewodniczący pomorskiej rady Sojuszu, Ireneusz Lipecki - przedstawiciel inicjatywy społecznej Polski Lotos oraz radna Ewa Bałon i Artur Lewandowski założyciel Pomorskiej Fundacji Pies Szuka Domu. 
Najważniejsze dla nas było to, że mogliśmy opowiedzieć o problemie bezdomnych zwierząt w Polsce oraz o niewywiązywaniu się samorządów z ustawy z dn. 01.01.2012 r. nakazującej gminom otoczenia opieką zwierzęta bezdomne na terenie ich rejonu. Powiedzieliśmy również o tym, iż każdy obywatel jest zobowiązany do powiadamiania odpowiednich służb o każdym przypadku zwierzęcia w potrzebie. Niestety wiele zwierząt umiera w cierpieniach poprzez zaniedbania i brak reakcji ze strony urzędników. Słabo poinformowane społeczeństwo często nie jest świadome jak należy postąpić w przypadku zetknięcia się z problemem bezdomnego zwierzęcia. Brak reakcji ze strony służby odpowiedzialnej w gminie za zajęcie się problemem nierzadko zniechęca osobę o wrażliwym sercu chcącą pomóc potrzebującemu czworonogowi. Jest to jednak gigantyczny problem, który wynika ze znikomej świadomości społecznej na temat praw zwierząt oraz ignoranckiej postawy samorządów terytorialnych, które często nie stosując się do ustawy - łamią prawo nie ponosząc z tego tytułu żadnych konsekwencji lub stosują metodę tzw. "spychologii" , która jak wiemy, na pewno nie rozwiązuje tego problemu. 

Pomorska Fundacja Pies Szuka Domu dziękuje Panu Premierowi Leszkowi Millerowi, który jest przyjacielem naszej fundacji za zaproszenie na konferencję prasową. 
Wspomóż nasze działania!
Pomóż nam zmienić los zwierząt, które często cicho i w cierpieniu muszą ponosić konsekwencje złych działań człowieka. 
<< Wszystkie kategorie
11 łączna ilość elementów