Aktualności
O fundacji
ADOPTUJ!
Jak możesz pomóc
Galerie
Wsparli Nas
HOTEL
Kontakt
Galerie
Dzieciaki kochają psiaki Wizyty dzieci w naszej fundacji
Uczestnik MasterChef w Fundacji Uczestnik MasterChef serwuje Wielkie Żarcie dla podopiecznych Fundacji Pies Szuka Domu :)
Konkurs fotograficzny Pieskie Życie II

Wyniki drugiej edycji konkursu fotograficznego "pieskie życie" 2014

III edycja marszu Polskim Wybrzeżem  Najlepsze ujęcia z 16-dniowej wędrówki '520 km Polskim Wybrzeżem 2014'.
Dogtrekking z psiakami w Dzień Kobiet
 Wczorajszy dzień był bardzo udany
Zwłaszcza nasi podopieczni byli wniebowzięci długimi spacerami! Frekwencja dopisała i chyba jak nigdy, każdy psiak mógł mieć na chwilę "swojego ludzkiego przyjaciela". Miło było widzieć puste klatki, wszyscy nasi psi podopieczni uczestniczyli w Zawodach Pomorski Puchar Dogtrekkingu organizowanym 8 marca w Dniu Kobiet na terenie Fundacji Pies Szuka Domu. Od samego rana trwały gorące przygotowania do zawodów. Zapewne niebawem dowiemy się ile dokładnie osób przybyło na imprezę, ale jesteśmy dumni, że osoby "nie zapsione" pomyślały o tych bezdomnych psach i zafundowały im kilka godzin wrażeń z dawką miłości. Prawie 30 osób zgłosiło się po naszych podopiecznych! Trasy były różne, niektóre punkty do zdobycia sprytnie umieszczone, wszystko przebiegło rewelacyjnie! A za wytrwałość i dzielny udział, każdy psiak mógł schrupać smaczne przysmaki po powrocie. Oczywiście udział wzięła również nasza Świnka Raćka, która pokazała swoim kolegom jak się szybko biega na zawodach! Honorowy gość był świńsko grzeczny i dumnie reprezentowała naszą Fundację. A na koniec została udekorowana medalem pamiątkowym Pogoda również nas nie zawiodła i słoneczko świeciło wysoko aż do ostatniego zawodnika! Znów bezdomniaki stawiły czoło wyzwaniu i pokazały, że nie są "gorsze" od innych pupili. Chcielibyśmy aby częściej zdarzały się sytuacje, by nasze klatki były puste.... Zatem jeżeli nie ktoś z was nie może mieć psiaka a bardzo chętnie zabrałby go na spacer bądź wziął udział w Dogtrekkingu zapraszamy do udziału z naszymi podopiecznymi!
Kalendarz 2014  Kolejna część projektu 
„CIĘŻKIE GRANIE, ABY ZWIERZĘTOM BYŁO LŻEJ” 
dobiega do finiszu!
 
Ostatnie działania były owiane melodyjną tajemnicą ale zapewne domyślaliście się "co knujemy". Tym razem stworzyliśmy wyjątkowy i niepowtarzalny Kalendarz na rok 2014 . Do udziału w naszym przedsięwzięciu udało nam się zaprosić samą śmietankę sceny rockowej oraz Dziennikarzy Radia EskaROCK. Kalendarz ten to nie lada gratka dla miłośników zwierząt, fanów dobrej muzyki, znawców i estetów fotografii oraz słuchaczy najlepszego polskiego radia rockowego. 12 kart kalendarza to 12 niesamowitych wrażeń, niesamowitych kontaktów i duuuuużo pozytywnej energii podczas każdej sesji. Każdy z muzyków i zespołów miał przyjemność obcować z naszymi wyjątkowymi podopiecznymi, którzy byli ich partnerami na planie. Ci twardzi faceci oraz silne kobiety nierzadko miękli na widok rozczulającego spojrzenia swojego towarzysza. Chcielibyśmy podkreślić, że każdy z tych artystów działał z dobrego serca i charytatywnie. My i oni mamy świadomość, że takie osobistości swoim wizerunkiem wpłyną pozytywnie na poprawę losu naszych braci mniejszych. W jedynym w swoim rodzaju kalendarzu Pomorskiej Fundacji Pies Szuka Domu możecie uraczyć swoje oczy takimi gwiazdami jak: Marek Piekarczyk, Damian Ukeje, Lipali, Grzegorz Skawiński, The Sneg, Patrycja Markowska, Big Cyc, Milczenie Owiec, Kult, Myslovitz i Napalm Death oraz najbardziej rockowy zespół świata – zespół EskaRock. Oprócz wybitnych gwiazd w projekcie udział wzięły niemniej ważne, bliższe naszemu sercu gwiazdy: świnka Raćka, suczka Gypsy, klacze Kala, Berta i Cedra, psiak Frodo, kózki Emilka i Amelia, suczka Toffi, psiak Kapsel, stadko owieczek, psi seniorzy Edward i Omen, suczka Balbina oraz psiaki Basia, Fred i Peppa. Patronat medialny nad działaniami związanymi z kalendarzem przyjęło Radio EskaRock. Oprócz Pomorskiej Fundacji Pies Szuka Domu do stworzenia kalendarza przyczynili się: Frames Studium Fotografii, Klub Muzyczny Ucho, Klub Muzyczny SCENA, Wielkie Oko.
 
Kalendarz, który jest obecnie w fazie druku już za chwilę będzie mógł trafić w wasze ręce!
 
Oczywiście kupując kalendarz – cegiełkę, będziecie mieli okazję wesprzeć czworonożnych podopiecznych Pomorskiej Fundacji Pies Szuka Domu. Prosimy o jeszcze chwilę cierpliwości ale jak wiemy, nie będzie wam łatwo wytrzymać w takim napięciu... ale naprawdę warto!
Marsz 520 km Polskim Wybrzeżem "Krok do Domu"  Pomorska Fundacja Pies Szuka Domu powstała dwa lata temu z inicjatywy ludzi, którym nieobojętny jest los zwierząt. Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym, zagubionym i porzuconym zwierzętom których w naszym życiu było i jest zawsze bardzo dużo. Dzięki naszym działaniom nowe domy znalazło już 400 bezdomnych, skrzywdzonych psów. Zajmujemy się również edukacją humanitarną, organizujemy akcje edukacyjne i koncerty, podczas których zwracamy uwagę ludzi na to, że los zwierząt w Polsce zależy od każdego z nas. Wspiera nas w tym wielu znanych muzyków, m.in. zespół LIPALI, który jest Ambasadorem Fundacji.

Jedną z naszych akcji jest ” Marsz 520 km polskim wybrzeżem”, którego pomysłodawcą jest założyciel Fundacji Artur Lewandowski. W tym roku po raz drugi ruszamy z psiakami 24 sierpnia o godz. 9.00 ze Świnoujścia pod hasłem „Krok do Domu” . Nasza wędrówka będzie trwała ok 2 tygodni i zakończy się w Piaskach na granicy Unii Europejskiej. Nasza drużyna to: Artur Lewandowski, Agata Chołaścińska, Jaromir Adamczyk oraz psy: wilczaki czechosłowackie Anczer Welkoscyrz i Duz "Diesel" Welkoscyrz

Odpowiedzialne adopcje to dla nas priorytet. Marsz jest kreatywną i oryginalną inicjatywą, która ma zwrócić uwagę na potrzebę walki z bezdomnością zwierząt. Każdy dzień Marszu będzie poświęcony promowaniu adopcji jednego psiaka, którego będzie można poznać na stronie www.PiesSzukaDomu.pl, na naszym Facebooku oraz funpage’u PiesSzukaDomu.pl. Każdy może się do nas przyłączyć! Informacje o tym, gdzie jesteśmy będą na bieżąco publikowane na stronie i Facebooku. W ubiegłym roku spotkaliśmy wielu życzliwych mieszkańców i turystów, którzy wychodzili do nas oferując nocleg i posiłek. Usłyszeliśmy wiele miłych słów, które były i są dla nas ogromną motywacją w naszych działaniach. Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc również w tym roku!

Marszowi towarzyszy również wydanie płyty, która zawiera singiel i teledysk „Alter Ego” Lipali z płyty PI w nowej aranżacji stworzonej przez Mateusza Sieńko. Nie trzeba było długo namawiać Artystów aby przyłączyli się do naszego pomysłu. Z dużym zapałem, a przede wszystkim charytatywnie chcieli pomóc czworonogom. Nowe "Alter Ego" - Pies Szuka Domu to: Marek Piekarczyk (TSA), Damian Ukeje (Zwycięzca I edycji The Voice of Poland) , Ola Wysocka i Mateusz Sieńko (MILCZENIE OWIEC), Tomek “Snake” Kamiński (THE SNEG, Doda ), Wojtek Horny (KOMBI), Maciej Jeleniewski (DEER PROJECT) oraz Łukasz “Luk”Jeleniewski perkusista LIPALI. Płyta jest częścią projektu "Ciężkie granie aby zwierzętom było lżej".
Nasi podopieczni w wielkim mieście  Socjalizacja naszych podopiecznych jest bardzo zaawansowana. Dzisiaj grupa wybrańców – podopiecznych Fundacji Pies Szuka Domu w towarzystwie swojej zwierzęcej Ambasadorki Świnki Raćki spacerowały ulicami gdańskiej starówki. Opiekunowie czworonogów opowiadali przechodniom o wartości jaką jest adopcja bezdomnego psa. Świnka Raćka godnie nas reprezentowała a psiaki spisały się na medal w wielkim mieście.... Towarzyszyła nam zaprzyjaźniona ekipa ze szkoły dla psów Łajka, która fachowo doradzała w zasadach prawidłowego „spacerowania z psem” ;) Byli również z nami nasi przyjaciele z Frames Studio Fotografii oraz Kasia Medowska dzięki, której powstał ten album. Kasia jest przyjaciółką fundacji, wiele zaangażowania wkłada w tworzenie pięknych portretów psiaków i nie mamy wątpliwości, że dzięki jej zdjęciom wiele psiaków znalazło nowe domy. Akcje takie chcielibyśmy powtarzać sukcesywnie. Spacer po mieście to wspaniała socjalizacja i dobry sprawdzian zachowań naszych podopiecznych w różnych sytuacjach co ułatwia nam ocenę usposobienia psa. Tym samym jest dobrą wskazówką dla przyszłej adopcji. Jeżeli jesteście chętni wziąć udział w takim przedsięwzięciu, pomagając psiakom a tym samym miło spędzając czas, zapraszamy do kontaktu. 
Rodzina Lipnickich z wizytą w Fundacji  Spotkała nas dziś miła niespodzianka. Nasze psiaki odwiedził Tomasz Lipnicki z rodziną. Pieski zostały wygłaskane, Fiona zyskała nowych przyjaciół, których z przyjemnością przewiozła na swoim grzbiecie, a kozy chciały obgryźć Lipie spodnie. Dziękujemy Ambasadorowi Pomorskiej Fundacji Pies Szuka Domu za to ... że jest :)
Konkurs fotograficzny "Pieskie Życie"  Podsumowując całą akcję na rzecz naszych podopiecznych, kilkumiesięczne przygotowania do konkursu oraz sam finał - możemy śmiało powiedzieć, że nasze wysiłki przyniosły odpowiednie rezultaty. Frekwencja dopisała, zadowolonych gości nie zabrakło. Cieszymy się, że jest wśród nas tylu życzliwych ludzi, którym nieobojętny jest los zwierząt. Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się w dużym stopniu, iż ta impreza zaistniała. Profesjonalna oprawa przez Tomka Sieliwończyka nie budzi żadnych zastrzeżeń. Świetnie poradził sobie w roli prowadzącego. Nie jednokrotnie wywołał szeroki uśmiech na twarzach gości. Wyjątkowa oprawa muzyczna z udziałem Tomka Lipnickiego oraz Jacka Kuleszy, z którymi zagrali również Łukasz "Luk" Jeleniewski i Maciej Jeleniewski wywołała niesamowite uczucia i na pewno była wyjątkowa. Prowadzący przy muzyce artystów dwoił się i troił w licytacji nagrodzonych i wyróżnionych prac konkursowych. Maurycy i Marzena Śmierzchalscy ze Studia Fotografii "Frames" czynnie brali udział opowiadaniu o pracach oraz w ich eksponowaniu. Wszystko to uwiecznione zostało dzięki Piotrowi Januszewskiemu, Katarzynie Medowskiej, Karolinie Wiśniewskiej oraz operatorowi i montażyście przebiegu całego zdarzenia Markowi Richterowi. Dziękujemy za hojność wszystkim licytującym i gratulujemy udziału w tak szczytnym celu. No i oczywiście serdeczne podziękowania dla ekipy naszych niezawodnych wolontariuszy, na których zawsze możemy liczyć. Dziękujemy serdecznie Sponsorom: firmie JLR Gdańsk - autoryzowanemu dilerowi marki Land Rover, T.U. Warta, Centrum Art & Business "Zatoka Sztuki" , Centrum Usług Cyfrowych Ankara.pl, Producentowi obrazów i fototapet - Bluecanvas, Drukarni cyfrowej Digital1, firmie Block System, Pani Elżbiecie Pniewskiej - Studio Fryzur Elżbieta Pniewska, firmie Avocado - vegan catering oraz firmie E-indiana.
Dziękujemy Marszałkowi Województwa Pomorskiego oraz Burmistrzowi Miasta Pruszcz Gdański za objęcie naszej akcji Patronatem Honorowym. Portalowi Trójmiasto.pl oraz Psy.pl za przyjęcie Patronatu Medialnego.

Dzięki Wam możemy pomagać bezdomnym i skrzywdzonym przez los zwierzętom.

Pomorska Fundacja Pies Szuka Domu
Studium Fotografii "Frames"
Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Gdańskiego
Na konferencji u Leszka Millera  Prywatyzacja Grupy Lotos, ustawa śmieciowa i bezdomne psiaki były tematami konferencji zwołanej przez SLD w gdyńskim biurze poselskim Leszka Millera. Oprócz przewodniczącego Rady Krajowej SLD poglądy prezentowali: Jerzy Śnieg – przewodniczący i Andrzej Różański – wiceprzewodniczący pomorskiej rady Sojuszu, Ireneusz Lipecki - przedstawiciel inicjatywy społecznej Polski Lotos oraz radna Ewa Bałon i Artur Lewandowski założyciel Pomorskiej Fundacji Pies Szuka Domu. 
Najważniejsze dla nas było to, że mogliśmy opowiedzieć o problemie bezdomnych zwierząt w Polsce oraz o niewywiązywaniu się samorządów z ustawy z dn. 01.01.2012 r. nakazującej gminom otoczenia opieką zwierzęta bezdomne na terenie ich rejonu. Powiedzieliśmy również o tym, iż każdy obywatel jest zobowiązany do powiadamiania odpowiednich służb o każdym przypadku zwierzęcia w potrzebie. Niestety wiele zwierząt umiera w cierpieniach poprzez zaniedbania i brak reakcji ze strony urzędników. Słabo poinformowane społeczeństwo często nie jest świadome jak należy postąpić w przypadku zetknięcia się z problemem bezdomnego zwierzęcia. Brak reakcji ze strony służby odpowiedzialnej w gminie za zajęcie się problemem nierzadko zniechęca osobę o wrażliwym sercu chcącą pomóc potrzebującemu czworonogowi. Jest to jednak gigantyczny problem, który wynika ze znikomej świadomości społecznej na temat praw zwierząt oraz ignoranckiej postawy samorządów terytorialnych, które często nie stosując się do ustawy - łamią prawo nie ponosząc z tego tytułu żadnych konsekwencji lub stosują metodę tzw. "spychologii" , która jak wiemy, na pewno nie rozwiązuje tego problemu. 

Pomorska Fundacja Pies Szuka Domu dziękuje Panu Premierowi Leszkowi Millerowi, który jest przyjacielem naszej fundacji za zaproszenie na konferencję prasową. 
Wspomóż nasze działania!
Pomóż nam zmienić los zwierząt, które często cicho i w cierpieniu muszą ponosić konsekwencje złych działań człowieka. 
XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  Pomorska Fundacja Pies Szuka Domu wzięła czynny udział w 21. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żukowie. Nasi niezawodni wolontariusze dzielnie pomagali w organizacji i byli do dyspozycji organizatorom Żukowskiego WOŚP. Impreza odbywała się w Hali Widowiskowo – Sportowej na dużej i małej scenie. Cała nasza ekipa wykazała się ciężką pracą. "Gryfowanie" było jedną z najcięższych ról. Pod postacią niebieskiego orła można było spalić ogromną ilość kalorii! Słonik Popo wymiękał przy naszym Gryfie, który do łez rozmieszał widownie. Pomorska Fundacja Pies Szuka Domu uczestniczyła również w licytacji, naszymi fantami były koszulka "520 km Polskim Wybrzeżem", która przebyła z nami całą trasą oraz Kalendarz na rok 2013 z portretami "naszych" bezdomnych psów. Bardzo cieszymy się, iż przedmioty zostały sprzedane za cenę wyższą niż wywoławcza. Jednak ciągnęło nas do małej sceny gdzie królowała "ciężka muza". Zespołowi Jaguar w zamian za bis wręczyliśmy naszą koszulkę, a finałową piosenką była "Nadzieja" dedykowana naszym podopiecznym. Na zakończenie imprezy był pokaz sztucznych ogni i fajerwerków.
Pomorska Fundacja Pies Szuka Domu biorąc udział w tegorocznym finale jest przekonana, że przyczyniła się do pomocy Żukowskiego sztabowi XXI edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem „Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów”.
Nasza farma  
Zimowy marsz z Helu
Mikołajowy spacer wolontariuszy  W ubiegłą sobotę (1 grudnia 2012) nasza niezawodna ekipa wolontariuszy zorganizowała mikołajowy spacer naszym podopiecznym. Joanna Wojciechowska oraz Marcin Tyczyński nasi aktywni wolontariusze zarażając swoją miłością do zwierząt, zwłaszcza tych niechcianych i bezbronnych zebrali grupę znajomych miłośników czworonogów do odwiedzenia naszej Fundacji. Przybywając z uśmiechem na twarzy wnieśli wiele radości i pozytywnej energii dla nas i naszych podopiecznych. Świątecznym akcentem były czapki mikołajów naszych wolontariuszy, którzy prócz prezentów zafundowali psiakom długie spacery po lesie. Nasza większa podopieczna, a dokładnie klacz Fiona również została poczęstowana marchewką i pysznym jabłkiem a następnie z wolontariuszką Zuzią udała się na małą przejażdżkę. Kiedy Fiona i Zuzia buszowały po leśnych ścieżkach reszta ekipy wraz z opiekunami i niektórymi podopiecznymi Fundacji gawędziła sobie przy ognisku.
Dziękujemy naszym mikołajom w imieniu naszych podopiecznych!
A wszystkich, którzy chcieliby spędzić weekend w formie wolontariatu zapraszamy na spacer z naszymi psiakami bądź na przejażdżkę z Fioną.
Premier Leszek Miller u naszych podopiecznych!
"Czuwamy nad psim losem" - Dogtrekking Gdynia
Spotkanie z Komendantami ZHP
Odwiedziny z Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika
Pomorski Dogtrekking - Zbychowo
Wyjątkowy człowiek - nietypowa inicjatywa
Spotkanie z dziećmi i młodzieżą z Sulmina
IX Festyn "Wspólnie - Bezpieczne Chmielno"
Gazeta "Express"
Spotkanie z młodzieżą
Odwiedziny harcerzy w Fundacji!
Wizyta w Radio Gdańsk
Marszu przeciw bezdomności zwierząt
0 łączna ilość elementów